14 maja 2008

Kwalifikacje terapeuty zjęciowego

Z moich poszukiwań wynika, że terapeuta zajęciowy po szkole policealnej może starać się za granicą o pracę asystenta terapeuty zajęciowego (COTA - Certified Occupational Therapist Assistant) . Ten który ukończył studia i obronił magisterium może ubiegać się o uznanie jego kwalifikacji jako OT (Occupational Therapist). Duże znaczenie odgrywa również staż pracy.


Kategoria zawodowa (ang.) Paramedical professions

Kategoria zawodowa (polski) Zawody medyczne

Nazwa zawodu(ang.) Occupational therapist

Nazwa zawodu(polski) Terapeuta zajęciowy


Ośrodek informacji:

Biuro Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej
ul. Smolna 1300-375
Warszawa, Poland
(+48 22) 828 81 61
(+48 22) 828 81 61
biuro@buwiwm.edu.pl
http://www.buwiwm.edu.pl/

14 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Mam pytanie. Czy w Polsce mogę ukończyć studia i zrobić magistra z terapii zjęciowej?
Pozdro
Martoola

Anonimowy pisze...

licencjat z terapii zajęciowej można zrobić w Łodzi na WSP ale gdzie mgr? ... nie mam pojęcia

Anonimowy pisze...

we wrocławiu na DSW.

Katarzyna pisze...

W UK asystent terapeuty zajeciowego to OT assistant (occupational therapy assistant). Zarobki to band 4 pracujac dla NHS (17.700-21.000 GBP rocznie). O prace na tym stanowisku mozna aplikowac bez rejestracji w HPC, jednakze warto miec doswiadczenie z Polski.

Anonimowy pisze...

Storona internetowa Helth Professions Council:
www.hpc-uk.org


Jak emigrować to nie tylko z powodów ekonomicznych ale z chęci poznawania świata i innych kultur. Wtedy jest fajnie!

Anonimowy pisze...

Witam, mam pytanie. Przeszedlem terapie jąkania metoda, która leczy jąkanie w 100%. Teraz sam chciałbym pomagać osobą z tym problemem. Wiem, że chcąc się za to zabrać, trzeba przejśc kilkunastodniowy trening terapeutyczny u pomysłodawczyni tej metody w Moskwie by uzyskać odpowiedni certyfikat. Ponadto trzeba posiadać w Polsce odpowiednie wykształcenie. Moje pytanie jest: czy wystarczy zrobić licencjat z terapi zajęciowej, by móc otworzyć i prowadzić takie centrum jąkania, czy może do tego potrzebne jest wyksztalcenie magistra psychologii?
Obecne moje wykształcenie to średnie pomaturalne.
Z góry bardzo dziekuję za pomoc

Anonimowy pisze...

Czy terapia zajęciowa a pedagogika terapeutyczna to jest to samo? Ewentualnie czym się różni..? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam;)

Anonimowy pisze...

Uważam, że pedagogika terapeutyczna i terapia zajęciowa to zupełnie coś innego. Pedagogika bez względu jak by nie była dotyczy procesów wychowawczych.
Terapia zajęciowa nie jest wychowaniem, dotyczy konkretnej pomocy w organizowaniu życia codziennego. Ma na celu rozwój, poprawę, utrzymanie lub przywrócenie niezależności w życiu codziennym. Porównaj definicje obu nauk a odpowiedź sama się nasunie.

Anonimowy pisze...

Hej ja zrobiłam licencjat w warszawie na APS

Anonimowy pisze...

Witam wszystkich! Mam pytanie; co wiecie na temat tajemnicy zawodowej terapeutów zajęciowych? jaka ustawa o tym mówi?

Anonimowy pisze...

Aby prowadzić Centrum Terapii zapobiegającej się jakaniu trzeba skończyć studia wyższe (licencjat, magistarskie)lub studia podyplomowe z logopedii. Terapia zajęciowa nie ma NIC WSPÓLNEGO z prowadzeniem zajęć dla osób z wadami wymowy.

Tarapia pedagogiczna obecnie niewiele ma współnego z terapią zajęciową, jednakże jak ja kończyłam studia na APS w Wa-wie(2004 r.)to TZ dopiero wchodziły do programów szkół policealnych jako odrębne kierunki. A ja studiując na ostatnim roku ww. uczelni miałam zajęcia z elementami artterapii i półroczne doświadczenie w tym zawodzie. Obecnie wszystko zależy od pracodawców. Niektórzy z nich chcą mieć wyoko wykfalifikowaną kadrę z wyższym wykształceniem -specjalistycznym, innym zaś wystarcza osoba po policealnej szkole.

Iwona Laniewska pisze...

Witam serdecznie.

WPolsce pracowalam jako terapeuta zajeciowy ponad 9 lat. Ukonczylam kursy dla terapeuty zajeciowego I i II stopnia w Konstancinie. Magisterium mam z Teologii ogolne. Ukonczylam tez studia podyplomowe :"terapia pedagogiczna z elementami art terapii" Ma ok 5 lat przerwy w pracy poniewaz przyjechalam do UK i tu podjelam prace. Nieznajomosc jezyka angielskiego w stopniu komunikatywnym nie pozwalama mi na pojecie pracy jako OT. Co moge zrobic na dzien dzisiejszy by podjac prace TO.
Dziekuje za wszelka informacje i pozdrawiam Iwona.

anna maria pisze...

Hej witam, czy ktoś może orientuje się czy w okolicach Katowic można podjąć studia z Terapii zajęciowej i jak one się maja do tytułu terapeuty po dwu letniej szkoły medycznej. Czy istnieje możliwość dofinansowania takich studiów??

Terapia Zajęciowa pisze...

Zdanie egzaminu po szkole policealnej daje kwalifikacje zawodowe i tytuł terapeuty zajęciowego. Ukończenie podyplomówki z terapii daje o wiele mniejszą wiedzę i kwalifikacje. |dobrze byłoby poszukać licencjata i może po policealnej przyjęli by na trzeci rok z uzupełnieniem materiału. Warto popytać. Mnie także interesuje takie rozwiązanie, bo ponoć w UK trzeba mieć studia chcąc podjąć pracę w zawodzie